Pravednici među narodima

Uprava za međunarodnu prosvjetnu suradnju Ministarstva prosvjete i športa izabrala Geodetsku tehničku školu za domaćina Svečanosti proglašenja Pravednika među narodima.

Svečanost proglašenja Pravednika među narodima održana je u Geodetskoj tehničkoj školi pod pokroviteljstvom gospodina Stjepana Mesića, predsjednika Republike Hrvatske

Projekt Pravednici među narodima ostvaren je uz pomoć Uprave za međunarodnu prosvjetnu suradnju Ministarstva prosvjete i športa Republike Hrvatske,
Gradskog ureda za obrazovanje i šport i
Ureda gradonačelnika grada Zagreba

U našoj školi, 29.01.2002. godine u 11.00 sati, izraelski veleposlanik gospodin David Granit svečano je uručio deset odličja hrvatskim državljanima koji su za vrijeme Drugog svjetskog rata spašavali Židove od progona.

Prisutnim učenicima i uzvanicima obratili su se:

• Ravnatelj Geodetske tehničke škole Miroslav Pozder
  • Zamjenik ministra prosvjete i športa prof. Ivan Vavra
  • Glavni tajnik Svjetskog židovskog kongresa gospodin Avi Beker
  • Veleposlanik Države Izrael David Granit
  • Predsjednik Republike Hrvatske gospodin Stjepan Mesić.

Učenici su priredili prigodan svečani program i posebno izdanje školskog lista - GEO-LISTIĆ

Izravan prijenos slike i zvuka putem Interneta sa svečanosti proglašenja Pravednika među narodima omogućen je uz potporu CARNet-a (Hrvatske akademske i istraživačke mreže).
Snimku izravnog prijenosa (nemontiranu) možete pogledati na: