O geodeziji i geodetskoj tehničkoj školi

Znate li kako je Eratosten odredio dimenzije Zemlje?
Znate li kako nastaje plan grada?
Znate li kako nastaje zemljopisna karta Republike Hrvatske, Europe ili cijelog svijeta?
Znate li kako se određuje geografska dužina i širina bilo kojeg crkvenog tornja?
Znate li kako se može odrediti nadmorska visina bilo koje točke na Zemlji (pa i vašeg kućnog praga ili ruba kreveta na kojem spavate)?
Znate li da se hrvatski geodeti, već duže vrijeme, služe GPS sustavom satelita za izmjeru zemlje?
Znate li čitati topografsku kartu?
Znate li, možda, kako ona nastaje?

Možda i ne znate odgovore na sva ova pitanja. Nije ni važno znate li sve to ili ne znate, ali jako je važno zapamtiti da postoji jedan jedini put da to doznate:
Upišite se u Geodetsku tehničku školu.
Školu koja na tradiciji dužoj od jednog stoljeća obrazuje generacije hrvatskih geodeta.

Geodetska tehnička škola danas je :

• Članica CARNet-a (od 1996. godine)

• Prva hrvatska GLOBE škola

• Hrvatska škola s najduljim stažom u međunarodnom telekomunikacijskom projektu This is  Our Time

Učenici završetkom školovanja u našoj školi dobivaju zvanje Geodetskog tehničara, imaju osigurane uvjete za nastavak školovanja i izuzetno su traženi suradnici u svijetu rada.

Pogledajte oglase